נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

7 בדיקות שאסור לוותר עליהן בזמן ההריון

הֵרָיוֹן

הריון הוא תקופה מרגשת,יש הרבה מידע לקלוט במיוחד כשמדובר בבדיקות הריון חיוניות. כאם לעתיד, את רוצה להבטיח שאת והתינוק שלך בריאים לאורך כל ההיריון. לכן יש חשיבות מכרעת להבנת הסוגים השונים של בדיקות הריון וחשיבותן. מבדיקת ההריון הראשונית ועד לבדיקת סבילות לגלוקוז, כל בדיקה ממלאת תפקיד חיוני במעקב אחר ההריון שלך ובזיהוי בעיות בריאותיות אפשריות.

במדריך המקיף הזה לבדיקות הריון חיוניות, ניקח אותך דרך כל מה שאת צריכה לדעת על סוגי הבדיקות השונות, משמעותן ומתי הן מתבצעות בדרך כלל. בין אם את אמא בפעם הראשונה ובין אם עברת הריון בעבר, מדריך זה יצייד אותך בידע הדרוש לך כדי לקבל החלטות מושכלות לגבי בריאותך ושל תינוקך.

 

בדיקות דם: מה הן יכולות לחשוף על ההריון שלך

בדיקות דם הן חלק חשוב בטיפול טרום לידתי ויכולות לספק מידע רב ערך על בריאותך ושל תינוקך. בנוסף למדידת רמות hCG, בדיקות דם יכולות גם לזהות הורמונים וחומרים אחרים שיכולים להצביע על בעיות בריאותיות אפשריות. במאמר זה נסקור כמה מבדיקות הדם הנפוצות ביותר המבוצעות במהלך ההריון.

בדיקת דם

1 . ספירת דם מלאה (CBC)

בדיקה זו מודדת את הרמות של תאי דם אדומים, תאי דם לבנים וטסיות דם בדם. חריגות ברמות אלו יכולות להצביע על אנמיה, זיהומים או מצבים אחרים שיכולים להשפיע על בריאותך ובריאות תינוקך.

2 . בדיקת גלוקוז בדם

בדיקה זו מודדת את רמות הסוכר בדם ויכולה לזהות סוכרת הריונית, סוג של סוכרת המתרחשת במהלך ההריון. אם אינה מטופלת, סוכרת הריון עלולה לגרום לסיבוכים גם לך וגם לתינוקך.

3 . חסינות נגד אדמת

בדיקה זו בודקת אם את חסינה מפני אדמת, זיהום ויראלי שעלול לגרום למומים מולדים אם נדבקים במהלך ההריון.

4 . הפטיטיס B ו-C

בדיקות אלו בודקות אם יש הפטיטיס B ו-C, זיהומים ויראליים שיכולים לעבור מאם לתינוק במהלך ההריון או הלידה.

5 . עגבת

בדיקה זו בודקת עגבת, זיהום המועבר במגע מיני שעלול לגרום לבעיות בריאות חמורות אם לא מטפלים בו.

6 . בדיקת נגיף HIV

בדיקה זו בודקת אם יש HIV, הנגיף שגורם לאיידס. אם את נשאית HIV, ספק שירותי הבריאות שלך יכול לנקוט בצעדים כדי למנוע את העברת הנגיף לתינוקך.

 

בדיקה גנטית:

בדיקה גנטית יכולה לספק מידע רב ערך על בריאותו של תינוקך ויכולה לעזור לך לקבל החלטות מושכלות לגבי ההריון. ישנם שני סוגים עיקריים של בדיקות גנטיות: בדיקות סקר ובדיקות אבחון. בדיקות סקר יכולות לקבוע את הסבירות שלתינוקך יש מצבים גנטיים מסוימים, בעוד שבדיקות אבחון יכולות לאשר או לשלול אבחנה.

בדיקות סקר מבוצעות בדרך כלל במהלך השליש הראשון או השני.

בדיקות אבחון הן יותר פולשניות ויש סיכון קל להפלה. חשוב לזכור שבדיקה גנטית היא אופציונלית ושההחלטה לעבור בדיקה היא החלטה אישית. ספק שירותי הבריאות שלך יכול לעזור לך להחליט אילו בדיקות, אם בכלל, מתאימות לך בהתבסס על גילך, ההיסטוריה הרפואית שלך וגורמים אחרים.

לעוד מידע ניתן להכנס לקישור: https://www.drbenshitrit.co.il

 

לסיכום

הריון זו תקופה לא קלה עם הרבה מידע להכיל, אך עם הטיפול והתמיכה הנכונים, תוכלי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר עבורך ועבור תינוקך. הבנת הסוגים השונים של בדיקות הריון וחשיבותן חיונית למעקב אחר ההריון שלך ולזיהוי בעיות בריאותיות אפשריות. מבדיקת ההריון הראשונית ועד לבדיקת סבילות לגלוקוז, כל בדיקה ממלאת תפקיד חיוני בהבטחת בריאותך ובריאות העובר.

הֵרָיוֹן

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא היריון
ילדים
מה זה מגדל למידה?

מגדל הלמידה קיים כבר שנים רבות ונעשה בו שימוש רב לא רק בישראל, אלא גם מחוצה לה. בשנים האחרונות

פטיש
המדריך לגירושים בהסכמה

הסכם גירושין בהסכמה נועד להסדיר באופן הדדי את כל המחלוקות הרלוונטיות העומדות על הפרק במסגרת הסכם גירושין. הסכם זה