נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 דברים שיכולים לעזור לנשירת שיער בהיריון

תקופת ההריון

מבחינה פיזית תקופת ההיריון היא תקופה לא קלה לגוף שלנו. העובדה שאנחנו צריכות למעשה להחזיק עוד יצור חי ולדאוג לו גורמת לגוף שלנו לקחת משאבים ואנרגיה ממקומות אחרים ולהפנות אותן לטובת העובר. אחת מתופעות הלוואי הכי שכיחות בתקופת ההיריון היא נשירה של שיער, אולם חשוב שתדעו שיש כמה דברים שבהחלט יכולים לעזור לכן למנוע אותה.

 

טיפול תרופתי ורפואי

הדרך הראשונה שבה תוכלו לטפל בנשירה היא בעזרת הכנה רוקחית. מדובר על טיפול תרופתי למעשה אך לא כזה שבו אתם קונים תרופה מוכנה אלא יותר מקבלים הוראות כיצד להשתמש בתרופות וחומרים קיימים על מנת להגן על השיער שלכן. במסגרת הטיפול הרפואי אפשר לכלול גם את שיטת PRP לשיער שהוכחה כשיטה יעילה מאוד בקרב גברים.

בשיטה הזו אנחנו מבצעים הזרקות לקרקפת כדי לעורר אותה מחדש ולגרום לשיער שלנו לצמוח. אם אתם בוחרות ללכת בשיטות תרופתיות אל תשכחו לקבל ייעוץ מרופא כדי לוודא שהן לא פוגעות בהיריון.

תקופת ההריון

שימוש בשמפו מתאים

לא כולם יודעים אבל לשמפו יכולה להיות השפעה דרמטית על נשירת השיער. הדבר הזה נכון בלי קשר להיריון, אולם בתקופת ההיריון הוא נכון עוד יותר. כאמור, השיער שלכן הוא מקור זמין לאנרגיה, ולכן כדי לשמור עליו עליכן לחפוף אותו בשמפו שייתן לו חיוניות ויימנע ככל הניתן את הנשירה. שמפו מתאים הוא לא פתרון שיעבוד במאה אחוז, אולם יחד עם דברים אחרים הוא בהחלט יכול לסייע.

 

תזונה נכונה

לא משנה איך ההיריון עובר עליכן, תזונה נכונה היא חלק בלתי נפרד מתקופת ההיריון. בין אם הייתן ייעוץ מקצועי ובין אם לא, יש דברים שאתן צריכות להקפיד לאכול בתקופה הזו כדי לשמור על הגוף שלכן וכמובן כדי לעובר לכל מה שהוא צריך. ישנם מאכלים מסוימים שמשפיעים לטובה על צמיחת השיער. כל עוד הם לא פוגעים בתזונת ההיריון שלכן, היינו ממליצים לכם להכניס אותם לתפריט.

תקופת ההריון

אימונים גופניים

הדרך האחרונה שיכולה לעזור לכן לשמור על השיער היא באמצעות פעילות גופנית, בדגש על פעילות גופנית עצימה. בניגוד לדברים אחרים כאן מדובר על משהו שאתן מרוויחות ממנו גם בהיבטים אחרים, אולם יש לו השפעה רבה גם על נשירת השיער שלכן. אימון גופני עצים מעורר בגוף הורמונים שונים הקשורים לגדילה ויכולים להשפיע לטובה על צמיחת השיער שלכן גם בזמן ההיריון.

 

לסיכום

נשירת שיער בהיריון היא תופעה רווחת, והיא לא בהכרח מצביעה על בעיה בהיריון שלכן. יחד עם זאת, אף אחת מאיתנו לא רוצה לאבד את השיער שלה בגלל היריון, ולכן יש כמה דברים שניתן לעשות בנידון. הדבר הראשון הוא טיפול תרופתי, כאשר אם אתן פונות לאפיק זה, חשוב לעשות אותו בליווי רפואי צמוד. תזונה נכונה ואימונים גופניים בעצימות גבוהה יכולים גם הם לסייע לצמיחת שיער.

תקופת ההריון

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא היריון
ילדים
מה זה מגדל למידה?

מגדל הלמידה קיים כבר שנים רבות ונעשה בו שימוש רב לא רק בישראל, אלא גם מחוצה לה. בשנים האחרונות

פטיש
המדריך לגירושים בהסכמה

הסכם גירושין בהסכמה נועד להסדיר באופן הדדי את כל המחלוקות הרלוונטיות העומדות על הפרק במסגרת הסכם גירושין. הסכם זה