נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 גידולים סרטניים נפוצים בתהליך היריון

גידולים סרטניים במהלך ההריון

 

הריון הוא זמן של שמחה וציפייה, אבל הוא יכול להביא גם אתגרים בריאותיים לא צפויים. אתגר אחד כזה הוא נוכחותם של גידולים סרטניים במהלך ההריון, שבהחלט יכולים ועלולים להתרחש. חשוב להבין מהם הסיכונים ואפשרויות הטיפול במצבים שכאלו, ולכן ריכזנו עבורכם במאמר הבא 3 גידולים סרטניים נפוצים בתהליך היריון. קריאה מועילה.

 

הטיפול במחלת הסרטן

בשנים האחרונות זה כבר ידוע, שמחלת הסרטן על סוגיה הפכה לשכיחה הרבה יותר מפעם. לצד התפתחות המחלה אנו עדים לטיפולי חדשניים שמתפתחים כל שנה, דוגמת המכשיר optune שהוכיח את עצמו בטיפול בסוגים מסוימים של סרטן.

חשוב לזכור, שאחד הכלים החשובים ביותר שיש לנו כשאנו מדברים על מחלת הסרטן, הוא כלי האבחון המוקדם שעוזר לנו לזהות את המחלה בשלב שבו היא עוד ניתנת לטיפול יעיל. עלינו להיות ערים ולבצע את הבדיקות המתאימות בהתאם לתקופת החיים שבה אנו נמצאים, וכך גם עבור נשים שנמצאות בתקופת ההיריון שלהן.

הטיפול בסרטן

3 גידולים סרטניים נפוצים בתהליך היריון

סרטן השד

סרטן השד הוא אחד מסוגי הסרטן הנפוצים ביותר שניתן לאבחן במהלך ההריון. הריון אינו מעלה את הסיכון ללקות בסרטן השד, אך הוא עלול להפוך אותו למאתגר יותר לגילוי עקב שינויים הורמונליים ושינויים בשד הקשורים להריון. תסמינים כגון כאבים בחזה, גושים או הפרשות מהפטמות דורשים הערכה מיידית.

אבחון וטיפול בסרטן השד במהלך ההריון מצריך גישה רב תחומית בהשתתפות רופא מיילד, אונקולוג ומומחים נוספים. אפשרויות הטיפול תלויות בשלב הסרטן ובגיל ההיריון של ההריון. ניתן לשקול ניתוח, כימותרפיה והקרנות תוך התחשבות בבטיחות העובר הגדל.סרטן צוואר הרחם

סרטן צוואר הרחם הוא סוג נוסף של סרטן שניתן לאבחן במהלך ההריון. בדיקות סקר שגרתיות הן בטוחות בדרך כלל במהלך ההריון ויכולות לסייע באיתור הפרעות בצוואר הרחם או שינויים סרטניים. עם זאת, במידה ונמצאו תוצאות חריגות, ייתכן שיהיה צורך בהערכה נוספת כדי לקבוע את היקף הסרטן.

הטיפול בסרטן צוואר הרחם במהלך ההריון תלוי בשלב הסרטן ובגיל ההריון. בסרטן בשלב מוקדם, ניתן לשקול אפשרויות כגון ניתוח או טיפול בהקרנות. כימותרפיה נמנעת בדרך כלל במהלך השליש הראשון אך עשויה להיות אופציה בהמשך ההריון.מחלת טרופובלסטית הריונית (GTD)

מחלה טרופובלסטית הריונית מתייחסת לקבוצה של גידולים הנובעים מהתאים היוצרים בדרך כלל את השליה במהלך ההריון. חשוב לקחת את המחלה בחשבון במקרים של דימום חריג, רחם מוגדל או רמות גבוהות מתמשכת של הורמוני הריון. גם כאן כמו במצבים הקודמים שהזכרנו, הטיפול במחלה תלוי בסוג ובשלב הספציפיים שבהם היא נמצאת.לסיכום,

גם במהלך ההיריון יש חשיבות גבוהה לתשומת הלב לסימנים מקדימים. למרות שהנטייה היא להתמקד בסימנים הקשורים לעובר ולתהליך ההיריון, חשוב להישאר עירניים מכיוון שאבחון מוקדם הוא קריטי לטיפול יעיל. 

גידולים סרטניים במהלך ההריון

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
ילדים
מה זה מגדל למידה?

מגדל הלמידה קיים כבר שנים רבות ונעשה בו שימוש רב לא רק בישראל, אלא גם מחוצה לה. בשנים האחרונות

פטיש
המדריך לגירושים בהסכמה

הסכם גירושין בהסכמה נועד להסדיר באופן הדדי את כל המחלוקות הרלוונטיות העומדות על הפרק במסגרת הסכם גירושין. הסכם זה