נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

השפעת התרופות והטיפולים הרפואיים על אימפוטנציה וכיצד ננהל תופעות לוואי

טיפולים רפואיים לאימפוטנציה

אימפוטנציה, המכונה גם הפרעות זיקפה (ED), היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני גברים ברחבי העולם. זה מוגדר כחוסר יכולת להשיג או לשמור על זקפה המספיקה לקיום יחסי מין. ED יכול להיגרם ממגוון גורמים, כולל גורמים פיזיים, פסיכולוגיים וגורמים הקשורים לאורח חיים. למרבה המזל, יש הרבה תרופות וטיפולים רפואיים זמינים כדי לעזור בניהול ED.

עם זאת, טיפולים אלו יכולים לבוא גם עם תופעות לוואי שיש לטפל בהן. במאמר זה נחקור את ההשפעה של תרופות וטיפולים רפואיים על אימפוטנציה וכיצד נוכל להתמודד עם תופעות הלוואי.

 

תרופות לאימפוטנציה

ישנן מספר תרופות זמינות לטיפול באימפוטנציה. תרופות אלו פועלות על ידי הגברת זרימת הדם לפין, מה שעוזר להשיג ולתחזק זקפה. התרופות הנפוצות ביותר לאימפוטנציה הן:

 1. סילדנפיל (ויאגרה)
 2. טדלפיל (סיאליס)
 3. ורדנפיל (לויטרה)

תרופות אלו שייכות לקבוצת תרופות הנקראות מעכבי פוספודיאסטראז מסוג 5 (PDE5). הם פועלים על ידי חסימת פעולת האנזים PDE5, שאחראי לפירוק מולקולה הנקראת מחזורית גואנוזין מונופוספט (cGMP). cGMP אחראית על הרפיית השרירים החלקים בפין, ומאפשרת לדם לזרום פנימה וליצור זקפה.

טיפולים רפואיים לאימפוטנציה

סילדנפיל (ויאגרה)

סילדנפיל, הידוע בכינויו ויאגרה, היא התרופה המוכרת ביותר לאימפוטנציה. זה אושר לראשונה על ידי מינהל המזון והתרופות (FDA) בשנת 1998 ומאז הפך לטיפול פופולרי ל-ED. סילדנפיל נלקח דרך הפה, בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה לפני פעילות מינית. זה יכול להיות יעיל עד ארבע שעות.

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של סילדנפיל כוללות:

 1. כאב ראש
 2. שטיפה
 3. הפרעות עיכול
 4. גודש באף
 5. סחרחורת
 6. שינויים חזותיים, כגון ראייה מטושטשת או רגישות מוגברת לאור

 

Tadalafil (סיאליס)

Tadalafil, הידוע בכינויו Cialis, הוא תרופה פופולרית נוספת לאימפוטנציה. זה אושר על ידי ה-FDA בשנת 2003 והוא נלקח גם דרך הפה, בדרך כלל כ-30 דקות לפני פעילות מינית. Tadalafil יכול להיות יעיל עד 36 שעות.

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של tadalafil כוללות:

 1. כאב ראש
 2. כאבי גב
 3. כאבי שרירים
 4. שטיפה
 5. הפרעות עיכול
 6. גודש באף

 

ורדנפיל (לויטרה)

Vardenafil, הידוע בכינויו Levitra, הוא מעכב PDE5 נוסף המשמש לטיפול באימפוטנציה. זה אושר על ידי ה-FDA בשנת 2003 ונלקח דרך הפה, בדרך כלל כ-30 דקות לפני פעילות מינית. ורדנפיל יכול להיות יעיל עד חמש שעות.

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של ורדנפיל כוללות:

 1. כאב ראש
 2. שטיפה
 3. הפרעות עיכול
 4. גודש באף
 5. סחרחורת

 

טיפולים רפואיים לאימפוטנציה

בנוסף לתרופות, ישנם מספר טיפולים רפואיים זמינים לאימפוטנציה. ואף תחליף ויאגרה ללא מרשם. טיפולים אלו כוללים:

 

הזרקות לפין

הזרקת הפין כוללת הזרקת תרופה ישירות לפין כדי להשיג זקפה. התרופה הנפוצה ביותר להזרקת הפין היא אלפרוסטדיל, הפועלת על ידי הרפיית השרירים החלקים בפין והגברת זרימת הדם. זריקות לפין יכולות להיות יעילות עד שעה אחת.

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של הזרקת הפין כוללות:

 1. כאבים במקום ההזרקה
 2. פריאפיזם (זקפה ממושכת)
 3. צלקות

טיפולים רפואיים לאימפוטנציה

השתלת פין

שתלי הפין הם מכשירים המושתלים לפין בניתוח כדי לעזור להשיג זקפה. ישנם שני סוגים של שתלים לפין: מתנפחים ואינם מתנפחים. שתלי הפין המתנפחים כוללים משאבה המושתלת בשק האשכים ומאגר המושתל בבטן. כאשר המשאבה מופעלת, נוזל מועבר מהמאגר אל הצילינדרים בפין, ויוצר זקפה. שתלי הפין שאינם מתנפחים כוללים מוט חצי קשיח המושתל באיבר המין, ומאפשר לכופפו למצב הרצוי לפעילות מינית.

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של השתלת הפין כוללות:

 1. זיהום
 2. כשל מכני
 3. כאב
 4. צלקות

 

מכשירי ואקום

מכשירי ואקום, הידועים גם בשם משאבות הפין, הם מכשירים היוצרים ואקום סביב הפין, הגורמים לדם לזרום לתוך הפין וליצירת זקפה. מכשירי ואקום משמשים בדרך כלל בשילוב עם טבעת התכווצות, אשר ממוקמת בבסיס הפין כדי לשמור על הזקפה.

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של מכשירי ואקום כוללות:

 1. חבורות
 2. כאב
 3. חוסר תחושה
 4. קושי בשפיכה

 

טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם כולל שימוש בגלי הלם בעוצמה נמוכה כדי להמריץ את זרימת הדם לפין ולשפר את תפקוד הזקפה. גלי ההלם מועברים באמצעות מכשיר מיוחד המונח על הפין.

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של טיפול בגלי הלם כוללות:

 1. כאב
 2. חבלות
 3. חוסר תחושה

 

ניהול תופעות לוואי

בעוד שתרופות וטיפולים רפואיים לאימפוטנציה יכולים להיות יעילים, הם יכולים גם לבוא עם תופעות לוואי שצריך לטפל בהן. להלן מספר טיפים לניהול תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של טיפולי אימפוטנציה:

 1. כאב ראש: אם אתה חווה כאב ראש לאחר נטילת מעכב PDE5, נסה לקחת משכך כאבים ללא מרשם כגון איבופרופן או פרצטמול.
 2. שטיפה: שטיפה היא תופעת לוואי שכיחה של מעכבי PDE5 וניתן לנהל אותה על ידי שמירה על קור רוח ולחות. אולי כדאי גם להימנע ממקלחות חמות או אמבטיות ומאכלים חריפים.
 3. הפרעות עיכול: הפרעות עיכול הן תופעת לוואי שכיחה נוספת של מעכבי PDE5. אתה יכול לנהל את הפרעות העיכול על ידי אכילת ארוחות קטנות יותר והימנעות ממזונות שומניים או חריפים.
 4. גודש באף: גודש באף יכול להיות מנוהל על ידי שימוש בתרסיס לאף מי מלח או נטילת חומר ניקוי גודש ללא מרשם.
 5. כאבי גב וכאבי שרירים: כאבי גב וכאבי שרירים הם תופעות לוואי שכיחות של טדלפיל. אתה יכול לנהל את תופעות הלוואי הללו על ידי נטילת משכך כאבים ללא מרשם ומתיחות לפני ואחרי פעילות מינית.
 6. פריאפיזם: פריאפיזם הוא תופעת לוואי נדירה אך חמורה של הזרקות לפין. אם אתה חווה זקפה שנמשכת יותר מארבע שעות, פנה מיד לטיפול רפואי.

 

סיכום

אימפוטנציה היא מצב שכיח שיכול להיגרם ממגוון גורמים. למרבה המזל, יש הרבה תרופות וטיפולים רפואיים זמינים כדי לעזור בניהול ED. טיפולים אלו יכולים להיות יעילים, אך הם יכולים גם לבוא עם תופעות לוואי שיש לטפל בהן. על ידי הבנת תופעות הלוואי של טיפולי אימפוטנציה וכיצד לנהל אותם, אתה יכול לשפר את הבריאות המינית הכללית ואת איכות החיים שלך. זכור, שוחח תמיד עם הרופא שלך לפני התחלת טיפול חדש לאימפוטנציה.

טיפולים רפואיים לאימפוטנציה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא טיפולים
ילדים
מה זה מגדל למידה?

מגדל הלמידה קיים כבר שנים רבות ונעשה בו שימוש רב לא רק בישראל, אלא גם מחוצה לה. בשנים האחרונות

פטיש
המדריך לגירושים בהסכמה

הסכם גירושין בהסכמה נועד להסדיר באופן הדדי את כל המחלוקות הרלוונטיות העומדות על הפרק במסגרת הסכם גירושין. הסכם זה