בוגרות הקורסים מספרות

"קורס BOT של קרן גדסי פתח בפני עולם שממשיך להתפתח מאז כל הזמן. התחלתי לשים לב לשני דברים עיקריים בעצמי –הקשבה וסקרנות. כמה אני מקשיבה, איך אני מקשיבה ומה זה עושה לצד השני. כמה אני סקרנית לגבי התהליך שעומד לקרות, האם אני סקרנית. כאשה וכמיילדת שאוהבת להיות חלק מתהליך וחלק מרצף, שתי איכויות אלו חשובות לי במיוחד. קרן והמנחות האחרות בעזרתם המופלאה של מורים והוגים גדולים אחרים גרמו לי לרצות לשכלל את האיכויות הללו ולשים לב אליהן ועל כך אני מודה בכל פגישה עם אישה לקראת לידה, אחרי לידה, וכמובן גם בלידה.  כמיילדת אני רוצה לפגוש נשים על פני רצף החיים. מבחינתי, עבודת המיילדת קשורה להריון וללידה אבל גם לראשית ההורות ובכלל לרצף החיים הנשי. בעבודה עם נשים ב"בית יולדות", מרכז הלידה שהקמתי עם שותפתי עפרית פק, אנו פוגשות נשים בשלבים שונים של ההריון ולעיתים גם נמצאות איתם בלידה אצלינו. האתגר והעבודה עם נשים במהלך ההריון מעניינת אותי, מושכת אותי, ומעצימה אותי. אני פוגשת אפשרות לשינוי אמיתי. בליווי ההריון אנו נפגשות עם אתגרים פיזיים ורגשיים אצל הנשים ולעיתים מרגישות שכלל לא הוכשרנו לכך והטיפול ההוליסטי שאנו נותנות מעלה שאלות שונות. לדוגמה – מה הכלים שיש לנו כמטפלות? מה לעשות עם הנושאים הרגשיים שצפים ועולים כמעט מדי פגישה ופגישה? האם האשה שפנתה אלינו רוצה "טיפול"? שאלות כאלו ונוספות נידונות בקורס BOT ומה שכיף ביותר אלו הם הכלים הפשוטים, הזמינים והמעמיקים שנלמדים. התחלתי ליישם כבר מהשיעור הראשון וזה מחזק אותי מאוד כמיילדת, מרחיב לי את הראייה, מחדד לי את ההקשבה."
 תמי טסלר,  בית יולדות     mail@bet-yoldot.co.il    http://www.bet-yoldot.co.il

מגוון הכלים והאפשרויות שה-BOT  נתן לי מאז שהתחלתי ללמוד, העשיר את מגוון הדרכים שברשותי להתקרב לאשה במהלך ליווי במגוון של מצבים – בתהליך ההכנה ללידה, בלידה עצמה, ביעוצי הנקה ואפילו מול בני הזוג הגברים. הכלים מתגלים מפעם לפעם כמחוללי שינוי מדהים ויוצא דופן הן עבורי והן עבור הנשים שאיתן אני עובדת. לפעמים זה אפילו כמו סוג של קסם… כי לא תמיד ברור מה יצר את השינוי… תנועה פשוטה, תזוזה של מחשבה, התמקדות – והנה, נתיב חדש נפתח, הזדמנות חדשה בפתח!  תודה, איילת להב, עולם ומלואו 

"כרופאה המטפלת במשפחות צעירות ובנשים סביב לידה והנקה,  ברצוני להמליץ בחום על קורס BOT. שיטת BOT, מהווה סט כלים ממספר אסכולות, כלים פרקטיים, ברי יישום בפני עצמם או בתהליך טיפולי, לטיפול וליווי בשדה הלידה ולמעשה גם מחוצה לו. לדעתי, הקורס עצמו הוא חוויה אישית שכל איש מקצוע, ובעיקר אשת מקצוע יכולה להרוויח ממנו, המקנה ידע, נסיון, ויכולת תרגול בליווי צמוד של המנחה. בכבוד רב, ובהצלחה ד"ר מיכל מנסובסקי מלווה משפחות צעירות  http://doctormichal.co.il/

"רוצה לשתף. העברתי הבוקר בשיתוף עם קולגה מפגש לדולות בנושא ליווי לידות שקטות. בעזרת הילה שתמכה בי בימים שקדמו למפגש הצלחתי להכניס אליו קצת מכל הלימודים והנסיון שלי. התחלנו את הבוקר עם מציאת משאבים עבור כל אחת וסוג של אטונמנט. תוך כדי הדיון שהתפתח (שלא היה פשוט עבור כולן) מצאתי עצמי מהדהדת, משקפת ומשתמשת בטכניקות שונות לקרקוע כשהיה צורך. זו פעם ראשונה שנעזרתי בכלים של BOT בתוך קבוצה וזה היה מדהים. התגובות שהגיעו אחרי המפגש היו מקסימות."
שיר גלבוע, דולה  http://www.dulot.co.il/shirgilboa

"בעבודה עם אישה על סיפור הלידה שלה –  אחד הדברים המשמעותיים היו שהיא הצליחה לספר גם את רגעי הכוח והעוצמה שחוותה בלידה מאד ארוכה , מתישה וטראומתית עבורה.
ולראשונה שינתה את נקודת ההתייחסות שלה מאשמה לגיבורה. זה הדהים אותי. היא אמרה את זה בעצמה. זה היה פעם ראשונה שהיא סיפרה את הסיפור במלואו וברזולוציה גבוהה והיא אמרה שזו מתנה גדולה עבורה.
גם בגן שאני עובדת בו, אני מרגישה התפתחות רבה. הקשב  שלי בשיחות עם אמהות השתנה ואני מרגישה שיש לי כלים חדשים להקשיב ולעזור בעיבוד של חוויות רגשיות.
בקיצור, הקורס הקודם תרם לי רבות ואני מצפה כבר לקורס הבא!!!
אני מאד ממליצה על הקורס, גם למטפלות כמוני: הוליסטיות או פרא-רפואיות שנוגעות בשדה הלידה, אמהות וכו' – אני חושבת שהוא נותן גישה וכלים מאד שונים ממה שמקבלים בלימודים הפרא- רפואים ולכן מאד ממליצה לחברותיי מהתחום."
נטע אהרוני, מרפאה בעיסוק ומטפלת במים   http://www.tipool.net

"בפגישה איתה, הרגשתי שהצלחתי להיות "מאוזנת", אם אפשר לקרוא לזה כך. בדרך כלל  אני מייעצת יותר ולוקחת תפקיד בשיחות… כאן הרגשתי שאני לגמרי הולכת עם התחושות שלה ולא חושבת על איך לגרום לה להרגיש טוב יותר… זה תהליך שהוא מעט קשה לי כי יש פעמים רבות שאני מרגישה שבא לי לנסות לנתח איתה את הדברים שעולים אבל יש משהו בכלים ובמרחב הזה שמזכיר לי כל הזמן את המילה "ליווי" . שאני מלווה אותה לקראת מה שהיא תגיע אליו, לבד. ואחרי ההבנה הזאת, התחושה הרבה יותר מרגשת  ומספקת, כי אני מרגישה שהייתי שם  איתה כמו מקל הליכה במקום זריקה שמשפרת את הכאב במקום הכואב,  ושאני לא צריכה להרגיש שהיא תלויה בי או סומכת על איזו קביעה שאני הבאתי איתי"
חופית חיימוביץ, דולה ומטפלת  www.hofit.co   

"אנחנו מבינות שזהו תהליך שעדיין לא הגיע לקיצו..וכמו בכל תהליך יש מקום לסבלנות. לא הכול יכול להיות פתור..וזה היה שיעור משמעותי גם עבורי שישנם תהליכים שעל אף הרצון לתחום אותם בזמן אין אנו יכולים לכפות את זה עליהם..ויש הבנה והכרה בתהליך..כמו בתהליך הלידה..
אני מחזקת אותה על המהלך שעשתה בתחילת המפגש..זה שזיהתה שהחוף "שלי" לא היה נכון לה. ועל זה שהייתה אקטיבית וביקשה לשנות מקום שהיה כל כך נכון לשתינו ובעיקר לה.
היא העלתה במפגשים לא מעט את המקום שלא מעיז להגיד בקול את הצרכים שלו, את המקום הלא אסרטיבי, את המקום הקורבני כשהיא באה במגע עם סמכותיות, את המקום שמפחד מלעשות שינוי..ואני הסבתי את תשומת ליבה איך הבוקר היא עשתה מהלך כל כך משמעותי עבור עצמה ורק שיקפתי לה עד כמה המהלך הזה משמעותי וסימבולי בתהליך.
נפרדנו מתוך ידיעה שהמפגש הבא יהיה כבר בלידה.
התרגשנו מאוד. ואני מתפללת שמשהו טוב יקרה פה.
אני כל כך מאמינה בזכות של החוויה המתקנת. מבקשת עבורה חויה מתקנת."
אביגיל גורן , דולה , מדריכת הכנה ללידה avigailgoren@gmail.com