היבטי יסוד בגישת B.O.T

 B.O.T תרפיה מוכוונת לידה – ליווי תהליך אישי-רגשי ממוקד בשדה הלידה

בתוך שדה-הלידה (פריון, הריון, לידה, הנקה, אמהות) מתקיים שדה שקוף: זהו מרחב תת קרקעי בו מתרחשים תהליכי התפתחות אישית משמעותיים הקשורים קשר הדוק לתקופה ייחודית זו.  תחום זה נותר ברווח שבין השיח הסוציאלי-רפואי הציבורי ותחום הטיפול הנפשי, לכן נותר שקוף וללא הגדרה והכרה מקצועית – למרות הצורך בו ולמרות השפעותיו הניכרות על חיינו כאנשים וכחברה.

גישת B.O.T יוצרת את הגשר שבין תחום התרפיה לשדה-הלידה. מחד, היא מעניקה ניראות לחוויות השקופות של נשים וזוגות בתקופה שסביב הלידה ומאפשרת להם מענה מקצועי ממוקד, מאידך, היא מציעה לאנשי מקצועות הלידה הרפואה והטיפול- הכשרה מקצועית המתמקדת בליווי רגשי המתמקד בתקופה הייחודית שסביב הלידה.

מכאן, גישת תרפיה מוכוונת לידה (B.O.T)  שואפת לתת מענה:
1. לצורך של נשים וזוגות בליווי מקצועי ממוקד לתהליך אישי בתקופה שסביב הלידה.
2. לצורך של אנשי מקצוע שמומחיותם היא שדה-הלידה -במידע ופרקטיקות לתמיכה במצבים רגשיים בתקופה זו.
3. לצורך של אנשי מקצוע מתחום הטיפול במידע על האלמנטים הייחודיים של שדה-הלידה


עוד על הגישה:

מתוך ראיית העולם של ליווי בגישת B.O.T

היבטים ייחודיים של שדה-הלידה

פרקטיקות מהותיות במפגש B.O.T

                                                                                                                              ***

ליווי בגישת B.O.T מיועד לעבודה עם נשים וזוגות בריאים בתהליכים נורמליים המבקשים ליווי בתקופה מאתגרת זו.  הגישה אינה מיועדת לעבודה עם נשים במצבים קיצוניים הנזקקות  לטיפול נפשי צמוד או תמיכה תרופתית. במצבים מסוימים נעבוד כתמיכה למקורות טיפול אלו תוך כדי קשר עם הצוות / המטפל.

***
הגישה אינה שייכת לשום קבוצה או אג'נדה חברתית, ארגון או איגוד מקצועי. אינה מחזיקה ברעיונות או עקרונות לגבי אופן הלידה או ההורות, אלא ממוקדת באדם שחווה אותם  ובמערך הפנימי החדש המתהווה בתקופה זו.

***
לנגד עיננו עומדת האפשרות כי על ידי הכנסת הכלים והאיכויות של גישת תרפיה מוכוונת לידה אל מקצועות הלידה והטיפול,  נוכל לאפשר הזדמנות של שינוי למשפחות רבות בישראל
.
***


 

השאר תגובה