אמצעי זיכרון Memory Boxes ועוד

 ארגון SANDS בלונדון – מידע ותמיכה לצוותים רפואיים ולמשפחות למצבי אובדן עובר ותינוק

ארגון ( Sands   (Stillbirth and Neonatal Death Society בלונדון,  מעניק בחינם לחדרי לידה ומחלקות יולדות כמו גם למשפחות חוברות מידע קצרות וממוקדות כתמיכה למצבי אובדן עובר ותינוק, אפשר גם לקבל מהם ללא עלות ערכה להטבעת טביעות הרגליים של התינוק כמזכרת, וגם Memory Boxes.  אני מצרפת כאן לינקים עם כל המידע (אפשר להזמין מהם ואפשר פשוט להוריד מהאתר את החומרים בקבצי PDF ולהדפיס במדפסת ביתית).   אשמח אם תעבירו לכל מי שאתם מכירים שאחראית על התחומים  הללו במחלקות השונות, לעובדות סוציאליות של אגפי הלידה לאחיות ליווי היריון  וטיפת חלב כדי שאפשר יהיה להגיע עם זה לכמה שיותר הורים ברגע האמת.  דיברתי עם נציגי הארגון ואפשר לשלוח בקשה ולקבל מהם אישור לתרגום, עם התאמה למדיניות בארץ.   

כאן בלינק: https://www.uk-sands.org/support/bereavement-support   אפשר להוריד חוברות מידע שונות. ישנה חוברת שממוקדת בפרידה מהתינוק, ומעניקה מידע על השעות הראשונות, איך מספרים למשפחה וחברים, מידע על סוגית מתן השם לתינוק, האם לצלם, על ההחלטות שצריך לקבל בנוגע ללוויה או קבורה ועל מנעד הרגשות והצרכים שמופיעים כשחוזרים הביתה בלי תינוק.

ישנה חוברת ספציפית שמיועדת *לאבות,  חוברת אחרת עם פניה מיוחדת *לסבא וסבתא שנכדם נפטר בהריון בלידה או סמוך ללידה. חוברת שממוקדת בתמיכה *בילדים כשתינוק במשפחה נפטר.   וישנה חוברת שמעניקה מידע על *מיניות אחרי לידה שקטה, אחרת שעוסקת בשאלה שכמעט תמיד עומדת באויר בנוגע לכניסה *להריון נוסף אחרי היריון שהסתיים באובדן.

בצד המידע הפרקטי כאן בלינק:
https://www.uk-sands.org/support/bereavement-support/practical-information   ישנה חוברת ספציפית על מה צריך לעשות אם מחליטים לעשות *לוויה, (זה כמובן יצטרך לעבור אדפטציה למצב בארץ), חוברת שמעניקה מידע בנוגע להחלטה על *נתיחה לאחר המוות, וחוברת שמיועדת *למעסיקים* על אימהות (וגם אבות) שחוזרים לעבודה לאחר הריון שהסתיים באובדן תינוק, עם פירוט תומך למעסיקים איך מדברים על זה, מה יכול לתמוך מה לא עוזר ועוד היבטים פרקטיים של הנושא.

וכאן אפשר לקרוא עוד על Memory Boxes - קופסה שהיא מקום לשמירת זיכרונות ובתוכה יש ערכה להטבעת טביעות כפות הרגליים, מקום לתמונה, ועוד..:   https://www.uk-sands.org/about-sands/media-centre/news/2017/09/sands-memory-boxes-now-free-all

**האבן המצוירת היא פרי יצירתה של שיר גלבוע, שעובדת עם נשים בעקבות אובדן הריון ולידות שקטות ובין שאר הדברים גם מכינה אבני זיכרון שהיא יוצרת מהבטן

השאר תגובה